Třinec, místo, kde extraligoví hráči letos popáté zvedali pohár pro nejlepší tým v České republice. Tento rok zůstala nejcennější trofej v ocelářském městě. Nejen na ní se budou moci podívat fanoušci z celé republiky i zahraničí na tradičním setkání od 4. do 7. července.

Oceláři se stali pořadateli 23. ročníku Srazu hokejových fanoušků. Ten po Liberci zamířil do nejvýchodnějšího extraligového města po šestnácti letech.„Letošní rok je pro nás výjimečný. Třinecké železárny slaví 180. výročí vzniku a klub je přesně o polovinu mladší. Navíc v zimě v Třinci proběhne světový šampionát dvacítek, sraz je další akcí, která do toho krásně zapadá,“ upozornil předseda pořadatelského fanklubu Marek Broda.

Po nedalekém Nýdku se fanoušci ze všech koutů republiky sjedou přímo do Třince na stadion na Borku. Areál, kde aktuálně trénují fotbalisté místního klubu, byl pověstný slavným festivalem Noc plná hvězd, který v roce 2012 uzavřel svou dvacetiletou historii.

Po sedmi letech se na místní pažit vrací kulturní akce. „Stadion na Borku zná většina fanoušků, chtěli jsme toto místo znovu kulturně oživit. Navíc pro nás hraje fakt, že se nachází blízko vlakového nádraží,“ upřesnil lídr fanklubu.

Jen pár metrů od stadionu se nachází nově postavený závodní okruh Steel Ring. Tam proběhne jedna z hlavních atrakcí srazu, závody na motokárách. „Chtěli jsme akci vyšperkovat něčím novým a využití blízkého okruhu je ideální možností,“ doplnil Broda.

Zástupci českých i zahraničních klubů si budou moci změřit své síly v řidičských dovednostech. Nejrychlejší jezdci budou vyhlášeni a odměněni během večerního programu.

Ten slibuje řadu soutěží a koncertů. Na pódiu vystoupí kapely Inner Empire, S.T.S, Witch Hammer, Cafe 80, The Agony nebo Forrest Jump. Startovné na tuto akci je přijatelných 350 Kč. „Věřím, že se nám vydaří počasí a celou akci si pořádně užijeme. Na tuto akci zvu všechny fanoušky,“ doufá na závěr povídání Marek Broda, který je třineckým fanouškem už dlouhých dvaatřicet let. Zájemci se mohou přihlásit prostřednictvím přihlášky na webu.