Vydařené počasí, spousta atrakcí a fanoušci z různých koutů republiky. Takový byl třiadvacátý sraz hokejových fanoušků, který ve svátečních červencových dnech pořádali příznivci třineckých Ocelářů.

„Je to dlouholetá tradice. Pořadatelství se pravidelně střídá mezi Čechy a Moravou. Loni v Liberci jsme převzali pomyslnou štafetu a letos jsme to uspořádali nejlépe, jak jsme uměli. Věřím, že všichni účastníci byli spokojeni,“ pověděl Marek Broda, předseda třineckého fanklubu.

Oceláři nabídli svým kamarádům z blízka i daleka spojení mohutné továrny s krásnou beskydskou přírodou a hlavně s hokejem. Areál na Borku nabízel řadu atrakcí, včetně uvítání z úst výrobního ředitele Třineckých železáren Ing. Česlava Marka, místostarosty Třince Radima Kozlovského a sportovního manažera HC Oceláři Třinec Jana Peterka.

Největší radost měli účastníci v pátek dopoledne. Jedna skupina zavítala na nedaleký Steel Ring, aby si zazávodila na motokárách. „Motokáry to vyhrály na plné čáře! Bylo to dokonalé, pořádné odreagování, k tomu adrenalin a nakonec šlo jen o to pobavit se, což je účelem této akce,“ řekl fanoušek Sparty a nejrychlejší jezdec Václav Kverka.

Druhá skupina válčila na opačné straně města s více než čtyř set metrovým převýšením při zdolávání Javorového vrchu. Někteří vyšli nahoru s lehkostí, jiní se trápili, místy bojovali sami se sebou, ale nakonec to zvládli a mohli se pokochat krásným pohledem na třinecký region.

Po těchto momentech přišlo na řadu překvapení. V 16 hodin zavítal do areálu nejen Masarykův pohár, ale i brankář národního týmu Patrik Bartošák. „Sraz jsem si užil. Jsem rád, že jsem se mohl spřátelit s fanoušky, a to nejen s třineckými. Samozřejmě vnímám, že přicházím od rivala, někomu možná bude déle trvat, než si na mě zvyknou, ale rád se s nimi dám dohromady,“ sdělil účastník světového šampionátu v Bratislavě.

Poslední den byl především o soutěžích. Na fotbalovém trávníku byl sehrán tradiční duel mezi Moravou a Čechy (4:2), ve stanu pak probíhaly boje o krále ve Stiga hokeji. Nechyběla ani pivní štafeta. Oceláři na závěr představili novinku v podobě závodu v popelnicích. „Soupeři na nás křičí PO-PO-POPELÁŘI, proto jsme se rozhodli na to zareagovat tímto způsobem.“ Třinečtí závodníci byli blízko vítězství, ale nakonec se museli sklonit před liberecko-znojemskou dvojicí, jenž byla o chlup rychlejší.

Přetahování lanem překvapivě nevyhráli zástupci Litvínova. Ti hladce prošli až do finále, ale tam našli nečekaného přemožitele. „Chyběl nám osmý tým, proto jsme požádali členy ochranky spolu s naší hosteskou, aby doplnili osmičku pro pavouka. A nakonec to vyhráli,“ pousmál se Marek Broda.

Třinecký sraz se vydařil. „Bylo to famózní, počasí nám vyšlo na jedničku, takže za mě dobré. Velký dík patří organizátorům celé akce, protože sám ze své zkušenosti vím, že to není jednoduché. Trochu mě mrzí, že nepřišlo více třineckých fanoušků, čekal jsem, že podruhé oslaví titul,“ zamrzelo Václava Kverku, jenž byl jedním z pořadatelů srazu v roce 2013.

„Z jedné strany jsem rád, že už to skončilo. Bylo to hodně náročné období, moc jsem toho nenaspal. Z druhé to byla fajn akce, na které se všichni bavili. Potěšilo mě, že nás účastníci při odchodu pochválili za organizaci. Každopádně není to jen naše práce, na pořadatelství se podílela řada lidí a partnerů, kterým bych chtěl touto cestou poděkovat,“ řekl na závěr Marek Broda.

Další ročník proběhne pod hlavičkou fanoušků prvoligového klubu HC Motor České Budějovice. Na východní část republiky se vrátí za dva roky a to do Zlína.

Na závěr si představme partnery, bez kterých by se letošní sraz neuskutečnil:

HC Oceláři Třinec – www.hcocelari.cz
Hokejový klub s devadesátiletou tradicí a dvěma mistrovskými tituly

Třinecké železárny a Moravia Steel – www.trz.cz
Největší česká huť s domácím kapitálem, která vyrábí nejvíce oceli v České republice. Tradice výroby sahá až do roku 1839.

Nej.cz – www.nej.cz
Poskytovatel telekomunikačních služeb – Internet, digitální televize, IPTV. Své služby nabízí na území celé ČR pro více jak 250.000 spokojených zákazníků.

Bulawa – reklamní agentura – www.bulawa.cz
Jedna z předních reklamních agentur na Třinecku.

Sezako – www.sezako.cz
Společnost zabývající se čištěním a monitorováním kanalizačního potrubí.

Cestovní kancelář Marted – www.marted.cz
Přední cestovní kancelář na Třinecku. Díky ní mohli fanoušci společně s hráči cestovat na zápasy hokejové Ligy mistrů.

BPA Sport Marketing – www.bpa.cz
Agentura zabývající se sportovním marketingem už 25 let.

Bohemia Chips – www.bohemiachips.cz
Výrobce tradičních brambůrek a slaností.

Stiga – www.stigahokej.cz
Výrobce stolního hokeje.

Fotbal Třinec – www.fotbaltrinec.cz
Druholigový fotbalový klub s prvoligovou historií.

Statutární město Třinec – www.trinecko.cz
37 tisícové město ležící v Moravskoslezském kraji na řece Olši na historickém územé Těšínského Slezska.

STaRS Třinec – www.starstrinec.cz
Příspěvková organizace starající se o vybraná sportovní, turistická a rekreační centra na území Třince.

TOS Security – www.tossecurity.cz
Bezpečnostní agentura.

Smolo – www.smolo.cz
Společnost zabývající se především nakládáním s odpadem a údržbou komunikací.

GC System – www.gcsystem.cz
Partner pro informační technologie.

Autobusová doprava Hlawiczka Miroslav – www.hlawiczka.cz
Vnitrostnátní a mezinárodní autobusový dopravce se sídlem ve Vendryni.

Autodoprava Borski – www.autodopravatrinec.cz
Autodoprava pro přepravu nákladu nákladními vozy a prodejce dřevěných briket.

Železářství Gachová – www.gachova-zelezarstvi.cz
Maloobchod s železářským zbožím.

Řeznictví u Františka – www.ufranty.eu
Řeznictví v Třinci. Na výrobcích této firmy jste si mohli na srazu pochutnat.

Strojírny a stavby Třinec – www.sas-trinec.cz
Spolehlivý partner v dodávkách strojírenských výrobků a staveb.

Kariper – www.kariper.cz
Pronájem nemovitostí, bytů a nebytových prostor.

Žebřík a kolečko – www.zebrikakolecko.cz
Železářství sídlící v Českém Těšíně.

KOHUT Třinec – www.kohut.eu
Plynařské a potrubářské práce.

Quadtrans CZ – www.quadtrans.cz
Vnitrostátní a mezinárodní kamiónová doprava + servis.

Tandem Rucki – www.tandemrucki.cz
Prodejna cyklistického vybavení a jejich servis.

Bytoslan
Majitel a provozovatel lanové dráhy Oldřichovice – Javorový vrch.