Zápas dvou různých tváří. První část nabídla hrůzostrašný výkon v třineckém podání, další dvě už byly pastvou pro oči fanouška slezského celku. Takové bylo úterní derby ve WERK Aréně.

Ocelářům se vůbec nevydařil úvod utkání. Už v páté minutě Kacetl neudržel střelu Irgla, mezi betony ji zaregistroval Mallet a Vítkovice vedly. Vyrovnat mohl ještě v první třetině Michal Kovařčík, ale střelou orazítkoval tyč. „V první třetině jsme byli strašní. Vítkovice byly o třídu lepší, jen to skončilo 1:0. V tom jsme měli ohromnou kliku. O přestávce jsme byli dvakrát v šatně. Nejdřív jsme museli hráčům ukázat pár věcí a říct si, co bylo špatně v první třetině, a potom jsme tam přišli ještě před východem na druhou třetinu, aby hodili zpackaný začátek za hlavu,“ přiznal po zápase trenér Varaďa. Třinečtí v první třetině vypustili ze svých hokejek šest střel a pouze proti jediné musel zasáhnout brankář Dolejš.

Vítkovický gólman nakonec zápas nedochytal. Mohla za to výrazně zlepšená hra Ocelářů ve druhé třetině. Gólostroj odstartoval po střele Špačka dorážkou Roman. Pár desítek sekund na to se prosadil také Hrňa a Třinec vedl. V další části periody Oceláři využili hru ve čtyřech, a to hned dvojnásobně. Michal Kovařčík střelou do pravého horního růžku zvýšil na 3:1 a čtvrtý gól přidal Roman, který zaznamenal svůj první dvougólový zápas. Tečku za prostřední částí udělal Ondřej Kovařčík. „Do druhé třetiny jsme vstoupili, tak jak jsme chtěli hrát celý zápas, a to pomohlo. Dali jsme rychlé góly, vytvořili jsme si velký náskok, což rozhodlo,“ řekl po zápase střelec dvou branek Miloš Roman.

Do třetí třetiny vyrukoval trenér Holaň s brankářem Svobodou, ale ani on neudržel čisté konto. Po vyloučení Deje využil přesilovou hru Špaček a na konečných 7:1 upravil výsledek nejlepší střelec soutěže Matěj Stránský.

V dalším utkání Oceláři cestují na Hanou, kde se pokusí vyrovnat vzájemnou bilanci s Olomoucí. Ta po třech zápasech hovoří pro Moru v poměru bodů 6:3. Utkání startuje v pátek od 17 hodin.