Oceláři vstoupili do svého desátého semifinále tím nejlepším možným způsobem. Fauly agresivní Mladé Boleslavi vytrestali v přesilových hrách a udělali první krůček na cestě do finále.

Na rozdíl od Komety zápas nebyl tak jednoznačný jak čtvrtfinálová série. Oceláři si aktivní hrou vytvářeli střelecké příležitosti, jenže už jich nebylo tolik. V první třetině držel hosty brankář Růžička.

V prostřední části už i on byl krátký na nedisciplinovanost svého týmu. Tým trenérů Rulíka a Patery šel dvakrát do tří a dvakrát inkasoval. První přesilovku využil po ukázkové akci dvojice Vrána – Růžička. Druhý gól dosáhl Michal Kovařčík tečí střely od modré.

V poslední třetině mohli Škodováci s výsledkem ještě něco udělat, ale Flynn minul odkrytou branku a fantastický zákrok proti Kotalově střele předvedl brankář Kacetl.

Čekali jsme, že to bude těžší, už po vzájemných soubojích v sezóně. Měli jsme dobrý pohyb a takticky jsem zápas zvládli zodpovědně a chytře,“ okomentoval zápas útočník Matěj Stránský.

Chtěl bych klukům poděkovat za výkon v dnešním utkání. Zápas byl hodný semifinále, jsme hrozně rádi za dnešní vítězství. Chtěli jsme do série vykročit správně, ale zítra je další den a série bude ještě dlouhá,“ pověděl na adresu zápasu trenér Ocelářů Václav Varaďa.

Druhý duel mezi Oceláři a Mladou Boleslaví startuje zítra od 17 hodin na sportovním kanálu ČT Sport.