Třinečtí hokejisté fantastickým výkonem nedali v sedmém utkání soupeři šanci na úspěch a po zásluze se radují z účasti mezi nejlepšími čtyřmi. Precizní defenzíva a aktivní hra dovedla tým trenérů Motáka a Országha ke kýženému vítězství.

Rozhodující čtvrtfinále se odehrálo ve WERK Aréně. Ocelářům pomohl let na šestý zápas. „Já jsem jel autobusem a letěl zpátky. Kluci říkali, že to je neskutečná pomoc. Pro kluky to byla ohromná úleva na nohy a na záda,“ popsal brankář Mazanec. Trenérské duo udělalo v sestavě dvě změny. Do branky se vrátil Marek Mazanec a v útoku poprvé naskočil Daniel Kurovský, který nahradil Adama Helewku.

Skóre mohl otevřít už v 10. minutě Růžička, který se po krásné kombinaci prvního útoku dostal před prázdnou branku, ale Beránek jej za cenu faulu zastavil.

Opatrné utkání pokračovalo i dál. Třinečtí byli lepším celkem, v úvodu druhé třetiny se mohl po přihrávce Růžičky prosadit Daňo, ale trefil jen Hrachovinu.

Třetí třetina už byla v jasné režii domácího celku. Oceláři povolili soupeři pouhé dvě střely na branku a sami několikrát zahrozili. Aktivní byla především formace s Vránou, Kurovským a Romanem. Ve 46. minutě si Roman sjel z levé strany až před brankoviště, ale bekhendovou střelou přestřelil branku. O čtyři minuty později už tento útok odpálil radostnou bombu. Vrána si dojel nahozený puk, přihrál na modrou Poláškovi, ten vystřelil. Střelu před brankářem Hrachovinou sklepl Kurovský do volného prostoru vedle sebe, kam si dojel Roman, který puk zametl do odkryté branky. Byla to výborná práce celé lajny. Já už jsem měl jen prázdnou bránu a musel to trefit. Jsem rád, že to padlo v takto důležitý moment,“ pochválil celou lajnu střelec vítězné branky.

Oceláři vedli 1:0, aréna bouřila, přesto byla cítit velká nervozita až do samého závěru. Dvě a půl minuty před koncem zasáhl Simon Marinčina a Oceláři nasbírali cenné sekundy, aby soupeř neměl čas na hru šesti proti pěti. To se povedlo, trenér Čihák i tak odvolal brankáře a Viliam Čacho zavezl puk až do prázdné branky.

Slezané doma zvítězili v šestém sedmém zápase ze sedmi příležitostí a potvrdili své zkušenosti z těchto zápasů. Je to obrovská úleva. Bylo to o chlup, nervy do konce zápasu, ale povedlo se nám to urvat. Byl to těžký zápas, nechtěl jsem být ten, co udělá chybu. Věděl jsem, že nějaký gól ufackujeme.“ oddechl si brankář Mazanec. Máme málo času na regeneraci a těžkého soupeře v semifinále. Co si pamatuju, tak v té hale je vedro. Připravíme se, podíváme se na video a vyčistíme si hlavu před dalším kolem, řekl recept před semifinále.

Oceláři startují sérii se Spartou v úterý 2. dubna v O2 Aréně. Den na to se odehraje i druhý zápas. Na tato utkání jsou do třineckého sektoru volné vstupenky, ty získáte prostřednictvím fanklubu – 1. zápas a 2. zápas.