Třinečtí hokejisté zvládli čtvrtý zápas semifinálové série, porazili Spartu výsledkem 4:1, snížili stav série na 1:3 a vybojovali si další duel, tentokrát v O2 Aréně, který se uskuteční v úterý.

Oceláři posíleni o navrátilce po trestu Voženílka vstoupili do zápasu aktivně. Sice hned v úvodu faulovali Dravecký s Čachem a nabídli soupeři dvojnásobnou přesilovku, ale po jejím přežití následoval útok na druhé straně. První početní výhodu proměnil v úvodní gól Daňo. Fanoušci po něm skandovali „video, video.“ Hosté si vzali výzvu, ale ta nebyla úspěšná. „Těžko lze na to reagovat. Jsme rádi, že to tentokrát dopadlo dobře. Nějaký gól předtím nebyl uznaný. Teď ta výzva byla neúspěšná a mohli jsme mít další přesilovku,“ pousmál se po zápase Marko Daňo.

Pro slovenského útočníka to byla trefa po osmi zápasech. Na tu navázal ještě v první třetině druhým gólem, když střelu z pravého kruhu schoval pod nohy bránícího hráče. Kovářovi puk propadl mezi betony až do branky.

Oceláři ve druhé třetině vsadili více na obranu, už nebyli tak dominantní a Sparta to potrestala, když ve 29. minutě prostřelil všechno od modré čáry Krejčík. „Oni srovnali krok, byli aktivní a dali snižující gól na 2:1,“ doplnil Daňo.

Třetí třetinu rozhodla lepší hra domácího celku a také chyba soupeře při střídání. Přesilovou hru následně proměnil Nestrašil. „Včera jsem na to koukal ze shora. Něco jsem s Kubou Jeřábkem vypozoroval, tak jsme si k tomu něco řekli a jsem rád, že to tam spadlo,“ našel příčinu úspěchů v početních výhodách Daniel Voženílek.

V závěru utkání Pražané vycítili, že z tohoto duelu bod brát nebudou. Kapitán Řepík se při power-play odhodlal k prasárně. „Zbytečný zákrok. Sekera do žeber na nechráněné místo. Místo oslavy gólu jsme řešili potyčku. Za mě to byla velká podpásovka. Nějak jsme se pochytili a myslím, že to bude vyhecované i v dalších zápasech. Doufám, že Patrik bude v pořádku,“ přiblížil událost Daňo. Na chování Řepíka zareagoval i Voženílek: „Nejvíc mě mrzelo, že Řepík tak zákeřně sekne našeho hráče a jde se schovat na střídačku. Spoluhráči se pak za něj musí bít,“ naštval se muž s číslem 96 na dresu.

Již nyní je jasné, že v úterním utkání v O2 Aréně bude Řepík chybět. „Je to klíčový hráč. Může to nějakým způsobem hrát roli, ale uvidíme, jaké bude rozhodnutí disciplinární komise,“ zamyslel se Daňo. Kdo nebude chybět, to jsou třinečtí fanoušci. Utkání startuje v 18:30. Sledujte naše stránky a sociální sítě, protože možná se ještě uvolní nějaké vstupenky na utkání, případně místenky na zájezd.