Toto se děje jen ve filmech! Třinečtí hokejisté mají zkušenosti s filmem, vždyť si zahráli ve snímku Muzzikanti. Ale takové drama do posledních sekund zažili na ledě. Dvojice Voženílek – Cienciala rozhodla o tom, že sérii Sparta – Třinec rozhodne sedmý zápas.

Sparta na šestý zápas zvolila leteckou přepravu. Ušetřené síly byly znát. Pražané byli po většinu zápasu aktivnějším celkem, několikrát nastřelili tyčku Kacetlovy branky, ale dlouho se nemohli gólově prosadit.

Ani Třinečtí příliš neohrozili Kováře, přestože v úvodním dějství vyslali na branku Sparty dvanáct střel. Velké vrásky na čele nadělal trenérům zdravotní stav Martina Růžičky. Třinecký ostrostřelec po srážce se soupeřem trpěl bolestí a nakonec ze zápasu odstoupil.

Na první gól si diváci museli počkat do úvodu třetí třetiny, kdy Kousal získal puk u mantinelu, vydal se do situace dva na jednoho a tu přesnou ranou z voleje uzavřel Najman. Sparta vedla 1:0.

Tento výsledek vydržel téměř do samého závěru. Pražané při třinecké hře bez gólmana mohli přidat druhý gól do prázdné branky, ale neuspěli. Ještě 10 sekund před koncem byl puk ve středním pásmu, následovalo nahození k mantinelu, přihrávka Ciencialy vedle branky a pohotová střela Voženílka do gólmana Kováře, od kterého se puk odrazil za brankovou čáru. Časomíra uplynula, ale zelené světlo se rozsvítilo až poté, co se puk dostal za brankovou čáru. „Je to příběh celého týmu. Šli jsme si za tím, věřili jsme si a povedlo se. Má střela byla z kategorie šťastných, ale jsme za ní nesmírně rádi, protože nám dala šanci pokračovat v sezóně,“ říkal po zápasem Daniel Voženílek.

Oceláři vyrovnali a napodobili úder soupeře z druhého zápasu, kdy Sparťané srovnali třinecký náskok 7,5 sekundy před koncem.

Prodloužení už bylo o jedné střele, jedné chybě, jedné šanci, která skončí v bráně. Po dvou vítězných prodlouženích Sparty z druhého a třetího zápasu se štěstí usmálo na třineckou stranu. Nahození Adámka od modré čáry usměrnil do branky tečující Cienciala. „Prodloužení už jsou takové šachy. Čeká se na chybičku, na nahození a může to spadnout. Jsme rádi, že jsme to dovedli ukončit tak brzo. Marian střílel od modré, já trochu vyhlížel, že odskočím od beka a zkusím puk tečovat. Já gól neviděl, ale viděl jsem, jak vybuchla hala,“ těšilo střelce vítězného gólu.

V sobotu se rozhodne o postupujícím ze série. „Nebude to nic jednoduchého ani pro ně, ani pro nás. Dáme do toho všechno a děj se vůle boží,“ pokračoval Cienciala. Sedmý zápas startuje ve 13 hodin.