Nezapomenutelný zážitek! V enteria aréně běžela 84. minuta, Marko Daňo nahodil puk před bránu, David Cienciala si pro něj dojel a v pádu s trochou štěstí usměrnil puk pod Willem do pardubické brány. Hodiny třineckého play-off se zastavily na čase 1386 minut a 40 sekund. Pardubická hala ztichla a třinecká família explodovala neuvěřitelnou radostí.

„Mistři! Mistři!“ ozývalo se nejen z třineckého sektoru. Ocelářům se to povedlo popáté v řadě a svým počinem vyrovnali legendární Vsetín. Kapitán Rostislav Vlach jako kapitán přebíral mistrovský pohár třikrát v řadě. Třikrát jej převzal s céčkem na prsou také Jiří Dopita a v loňské sezóně spolu s prezidentem klubu Jánem Moderem i Petr Vrána. Letos se mu to povedlo počtvrté, což nikdo jiný v samostatné české extralize nedokázal. „Je to úžasné, mám velkou radost. Je to zásluha všech kluků za ty roky co tady byli a za tu práci, kterou odvedli. Je v tom i porce štěstí, ale člověk tomu musí jít naproti. Všichni musí poctivě makat během sezóny a připravit se na play-off. Letos to bylo velice náročné, ale zvládli jsme to,“ těšilo Petra Vránu.

Oceláři letos chyběli v předkole, přesto si na herní porci nemohli stěžovat. „Odehráli jsme o sérii méně, ale o zápas méně ne. S prodloužením to bylo třiadvacet zápasů. Bylo toho hodně, ale jak říkám, člověk se připravuje celou sezónu, aby v play-off podával takové výkony,“ doplnil Vrána a měl pravdu. Oceláři oproti loňsku odehráli v play-off o 41 minut a 2 sekundy více.

Pro třineckého kapitána je to pátý titul. Každý je něčím specifický, ale ten letošní je náročný jak fyzicky, tak psychicky. Zase jsme hráli proti top soupeřům. Nechtěl bych mezi nimi dělat rozdíl, každý měl to své v čem byl obtížný. Já si toho letošního cením hodně, říkal.

Co bylo letos nejtěžší? Udržet hlavu v zápasech a v sériích, kdy jsme se dostali dolů, nebo jsme prohrávali o gól. Například ten šestý zápas proti Spartě, kdy jsme prohrávali o gól a byla minuta do konce. Člověk musí udržet hlavu, pozitivní naladění a víru v to, že se to podaří,“ přiznal muž s dvacítkou na dresu. Těžké okamžiky zažívali i zranění hráči. Já jsem byl v šatně celou dobu a velmi jsem to prožíval. Tehdy jsem si říkal: Doufám, že už nikdy nebudu zraněný a budu moct hrát. Je to mnohem horší než na ledě,“ prozradil Martin Marinčin, který předčasně dohrál v play-off ve druhém finálovém zápase.

V souvislosti s úspěchem se o Ocelářích hovoří jako o rodině. „Třinec není žádné velké město. Za tu dobu, co jsme tady byli úspěšní, se spousta lidí přiklonila ke klubu, začali fandit a to samé se týká šatny. Skupina, která je v šatně, se drží hodně dlouho a jsme taková rodina, popsal Vrána. „Klíčová byla parta, která se tu vytvořila. To je hodně důležité. V klíčových chvílích se to přenáší i na led. Ještě jsem nezažil takovou šatnu, jako je u nás. Je to úplně jiné a jsem velmi rád, že jsem součástí tohoto týmu,“ potěšil bývalý obránce Toronta, Edmontonu a nebo nižších zámořských celků.

Důležitou součástí jsou i fanoušci. Je to nepopsatelné, jak nás pohání dopředu a stojí při nás. Je to náš šestý hráč na ledě. Jsem velmi rád, že jsem v této organizaci a děkuji jim za podporu,“ pěl chválu Marinčin.

Už je po oslavách. Co dál? „Teď nás čeká odpočinek a příprava na další rok. Příští sezóna už bude nová, nikdo nebude řešit to, kdo vyhrál, ale kdo vyhraje. Pro nás bude prioritou nachystat se co nejlépe,“ zaznělo z úst kapitána. Bude Petr Vrána kapitán Ocelářů i příští sezónu? „Budu rád, když zůstanu a uvidíme, jak rozhodnou kluci v kabině,“ pousmál se centr. A co obránce Martin Marinčin? „Asi ano,“ zasmál se a na uklidněnou doplnil: „Určitě budu tady v Třinci.“

Někteří hráči si zahrají na světovém šampionátu v Praze a Ostravě, další se zúčastní úterního galavečeru k uzavření letošní sezóny. Ten bude od 18:30 v přímém přenosu přenášet stanice O2TV Sport.

29. třinecká sezóna v nejvyšší soutěži skončila. Byla nejemotivnější. Spousta dramatických momentů se šťastným koncem a také se zlatou tečkou. Jménem Fanclubu bych vám chtěl poděkovat za společně strávené chvíle, ať už ve WERK Aréně, nebo na společných zájezdech. Užijte si dovolenou a vzhůru do nové sezóny.