Páteční hokejové utkání mělo být sportovním svátkem. Dlouho to vypadalo, že se tak i stane, nakonec to dopadlo tragicky. Oceláři zvítězili na ledě, bohužel na počet hráčů bez zdravotní újmy nikoliv.

Parbubice, lídr letošního ročníku, vyrazil do Třince s cílem překonat extraligový rekord v počtu získaných bodů. K tomu jim chyběly dva. Proti byli Oceláři, kteří nenavázali na předchozí nepovedené výkony a od úvodních minut byli lepším celkem na ledě.

Vyrovnaný zápas odstartoval gólově Libor Hudáček. Noční můra plzeňských fanoušků si najela z druhé vlny před branku, odkud přihrávku Daňa usměrnil pod horní tyčku. Obě družstva měla v dalším průběhu první části další šance, ale diváci už další gól neviděli.

Toho se dočkali po změně stran a to hned dvakrát. Hned v úvodu Oceláři nevyužili dvojnásobnou přesilovku, ale v pokračující výhodě jednoho muže se prosadil z dorážky Vránovy střely navrátilec Helewka. Když pak o dvě minuty později prostřelil Willa Hrehorčák, byla WERK Aréna plná radostných emocí.

O vítězství Oceláře připravila nedisciplinovanost, chyby rozhodčích a hlavně bývalý hráč. Slezané dlouho vedli 3:0, jenže v 54. minutě se poprvé prosadil právě Richard Pánik a nastartoval svůj tým. Definitivní tečku za třineckým vítězstvím mohl udělat svým únikem Voženílek, ale těsně před zakončením byl zezadu seknut do ruky Sedlákem a kličku nedokázal úspěšně dokončit. Rozhodčí nevylučovali a na druhé straně přišel trest. Přihrávku Kousala usměrnil do odkryté části branky Radil.

Závěr nabídl velké drama. 90 sekund před koncem dohrál souboj u mantinelu Kundrátek, který složil Pánika. Třinecký obránce byl vyloučen a Pánik usměrnil Čerešňákovu střelu do odkryté branky.

Utkání tak muselo do prodloužení. Hrálo se nahoru i dolů, šance byly k vidění na obou stranách. Po jedné z nich se stala hokejová tragédie. Pád Pánika před třineckou brankou způsobil zlomeniny nohy elitnímu obránci Jakubu Jeřábkovi. Pro třineckého obránce sezóna skončila.

Zápas se nakonec dohrál. O vítězi rozhodly samostatné nájezdy, konkrétně exkluzivní paráda Libora Hudáčka, který si dal hokejku mezi nohy a usměrnil puk mezi Willovy betony. Tak jsem to chtěl udělat. Teď vážně, trochu mi ten puk sjel a trefil jsem to mezi nohy,“ popsal s úsměvem svou trefu jediný úspěšný exekutor. Pět pardubických hráčů ve své disciplíně selhalo, a tak poslední domácí zápas v základní části dopadl ziskem dvou bodů.

Hudáčkovi i přes výhru nebylo po utkání příliš do řeči. „Těžko se mi hledají slova. Udělali jsme zbytečné věci. Já udělal zbytečný faul, Kundrátek taky. Ten tlak pak byl enormní. Takto to nemůžeme dohrát. Doufám, že se z toho poučíme. V play-off budeme hrát ten náš hokej, o to se nebojím. Škoda, že jsme přišli o Jakuba Jeřábka,“ řekl střelec dvou gólů.

Při pohledu na svého spoluhráče hned věděl, že je zle. „Já jsem to zažil před dvěma roky, má to zlomené a tak brzo se do hry nevrátí,“ smutnil slovenský střelec.

Oceláře už čeká jen nedělní utkání na ledě brněnské Komety. Do play-off nastoupí po dvoutýdenní přestávce. K dnešnímu zápasu jsme si řekli svoje, ještě nás čeká jeden zápas a pak za tím uděláme hrubou čáru.

A co k tomu řekl Richard Pánik?  „Byl to vyhecovaný zápas. Já jsem padal a nešťastně jsem upadl Jeřábkovi na nohu. Doufám, že bude brzy v pořádku. To skandování do sportu nepatří. Na stadionu jsou děti, které přišly s rodinami. Já jsem tady naštěstí neměl rodinu. Svědčí to o mentalitě lidí a na stadiony to nepatří. Já jsem to nikdy nezažil, škoda, že jsem to zažil tady v Třinci, kde jsem vyrostl. Zachovali se tak, jak se zachovali. Je to sport a život jde dál.

Nedělní utkání Ocelářů v Brně můžete sledovat prostřednictvím přímého přenosu ČT Sport od 16:10. Zájezd do Brna je vyprodaný. Další domácí zápas sehrají Slezané už v play-off. To pro třinecké hokejisty odstartuje v neděli 17. března proti druhému nejlepšímu týmu z předkola.