Už je to tady. Základní část Tipsport extraligy je minulostí. Oceláři skončili na třetím místě a vybojovali si přímou účast ve čtvrtfinále. Tam z předkola postoupily České Budějovice, které vyřadily Karlovy Vary a od neděle budou soupeřem Ocelářů.

„Jsem rád, že jsme získali 99 bodů, ten jeden bod nám utekl, skončili třetí a vyhnuli se předkolu play-off. Je to specifické kolo, protože se můžete zranit do dalších bojů,“ těšilo trenéra Zdeňka Motáka.

Oceláři si oproti loňsku odpočinuli od předkola, ve kterém vyřadily Litvínov. „Loňské play-off bylo hodně dlouhé. Ačkoliv se nám to ve finále povedlo, je to něco, co jsme nechtěli opakovat. Jsou tam pro a proti, sice jsme dlouho nehráli, ale z dlouhodobého hlediska je ta pauza lepší. Ve finále bude hrát roli, jak hrajeme na ledě,“ prozradil Andrej Nestrašil a připomněl následky z únavy: „Další dva týdny mi bylo tak blbě, že jsem nemohl vytáhnout paty z bytu. Vzpomínám si na to velmi dobře a jsem rád, že si můžu odpočinout.“

Jaký bude první soupeř v letošním play-off? „Budějovice jsou hodně aktivní bruslařské mužstvo. Nebude to skvěle hokejové, pro fanouška to možná nebude úžasná podívaná, ale je to dobrý tým, který se do poslední chvíle pral o přímý postup do čtvrtfinále. Nesmíme být hodně vylučovaní,“ upozornil Nestrašil.

Důležitou roli budou hrát brankáři. Kdo bude chytat veřejnost ještě neví, ale rivalita je obrovská. „Tupíme si brusle, nařezáváme tkaničky, hokejky,“ překvapil Marek Mazanec a Ondřej Kacetl jej doplnil: „Ty už žádné nože nemáš.“ Oba mají ale stejný cíl: „Uděláme maximum pro tým. Důležitý je celkový úspěch,“ dodal Mazanec.

Trenér Moták musel po utkání s Pardubicemi přemýšlet, kým nahradí zraněného Jeřábka. „Je to velká ztráta, ale máme dost kvalitních hráčů, kteří jsou připraveni ho zastoupit. Proběhla i komunikace s hráči a domluvili jsme se.“ Kdo konkrétní to bude, to nechtěl prozradit.

Velkým tématem v play-off jsou rozhodčí. „Setkání před play-off jsme neměli, ale nějaké materiály od nich přišly. Já bych byl rád, kdyby všichni pískali stejně a možná ještě lépe. Některé výkony byly na zvážení. Už na prvním srazu jsem jim říkal, že důležité je, aby měli hodně podobný metr,“ upozornil Moták.

Série startuje v neděli v 15 hodin ve WERK Aréně. Po dvou zápasech se ve čtvrtek přestěhuje do Budvar Arény v Českých Budějovicích. V obou halách si jako domácí hráč zahrál play-off útočník Daniel Voženílek. „Rád hraju domácí zápasy. Jsou to rozdílná místa, ale jak v Třinci, tak v Budějovicích bude vyprodáno a vynikající atmosféra, která zápasům pomůže,“ přiznal muž s 96 na dresu.

Fanklub bude pořádat na všechny zápasy zájezd. Po prvním zájezdu se jen zaprášilo. Bohužel budějovický sektor pro hosty je hrozně malý, proto prosíme všechny, kteří si zakoupili vstupenku na jiné místo, aby se nestěhovali do kotle a vyvarovali se případnému přetlaku.